Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна кафедра фізичної географії

Ковалишин Деонізія Іванівна

Ковалишин Деонізія Іванівна

кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри фізичної географії


Народилася 25 січня 1937 року в с.м.т. Скала Подільська, Борщівського району Тернопільської області. У 1953 році закінчила Скала-Подільську СШ, у 1959 – географічний факультет Львівського державного університету ім. І.Франка, здобула спеціальність фізико-географа, вчителя середньої школи. З 1957 по 1963 р. працювала в ґрунтознавчій експедиції при Львівському відділенні географічного товариства України, а згодом при науково-дослідному секторі Львівського університету. Картувала ґрунти в багатьох областях України та у Вологодській області Росії.

В 1963 р. була запрошена і поступила до аспірантури при Українському науково-дослідному інституті ґрунтознавства ім.О.Н.Соколовського. Захист дисертації відбувся 05.11.1969 року на засіданні Вченої Ради з ґрунтознавства й агрохімії Харківського сільськогосподарського інституту (нині університет) ім.В.В.Докучаєва на тему: "Генетична й агрохімічна характеристика солодей заплавних Лівобережного лісостепу Української РСР". Продовжувала працювати в інституті ґрунтознавства на посаді старшого наукового співробітника.

У 1984 р на конкурсній основі почала працювати в Тернопільському державному педагогічному університеті ім. Я.Галана на посаді доцента, а з 1994р. професора кафедри фізичної географії.

Отримала авторське свідоцтво на винахід: "Способ рекультивации шламонакопителей содового производства" (1985). Підготувала 3 канд.наук.

Нагороджена нагрудним знаком "Відмінник народної освіти УРСР", пам’ятною медаллю В.В.Докучаєва.

Наукові інтереси: пов’язані з вивченням ґрунтів, їх генезису, еволюції, класифікації, а також земельних ресурсів, їх сучасного стану, проблем охорони, проблем фізико-географічного районування. Опублікувала понад 126 наукових праць, в т.ч. 7 монографій (у співавторстві). Найвідомішими з них стали: "Атлас почв Украинской ССР" (1979), "Полевой определитель почв" (1981), "Природа Украинской ССР.Почвы" (1986), "Почвы Украины и повышение их плодородия" (1988). Для навчальних цілей видала: "Методичні рекомендації до проведення лабораторних робіт з географії ґрунтів з основами ґрунтознавства" (1988), "Практикум з фізичної географії материків і океанів" (1996). Підготувала карту ґрунтів України до "Навчального атласу України" (1997), карту ґрунтів Тернопільської області до "Навчально-краєзнавчого атласу Тернопільської області" (2000).

Навчальні курси: "Фізична географія материків і океанів", "Географія ґрунтів з основами ґрунтознавства", "Біогеографія", "Основи наукових досліджень і методи досліджень у фізичній географії".

Контакти: Україна, 46027, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, Тернопільський національний педагогічний університет імені В.Гнатюка, географічний факультет, тел. 8 (0352) 43-61-54, електронна пошта: geo-tnpu@ukr.net

Новини