Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  кафедра географії та методики її навчання


Варакута Ольга Михайлівна

Варакута Ольга Михайлівна

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії та методики її навчання

Народилася 6 лютого 1959 року в селі Кокошинці, Гусятинського району, Тернопільської області. З 1976 по 1978р. навчалася у Чортківському педагогічному училищі. В 1985 році закінчила географічний факультет Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Географія», з присвоєнням кваліфікації «Географ, економіко-географ. Викладач». З 1996 по 1999 рр. навчалася в аспірантурі при кафедрі педагогіки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Працювала піонервожатою в Монастирській восьмирічній школі, вчителем початкових класів у Малолуцькій середній школі Гусятинського району, Тернопільської області, вчителем географії у Тернопільській ЗОШ №20 (8 років). З 1989р.по 2001р.- асистент кафедри педагогіки початкового навчання Тернопільського державного педагогічного університету. В 2001 році захистила кандидатську дисертацію на тему: „Дидактичні умови формування природничих понять в учнів початкових класів” за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання (при Інституті педагогіки АПН України). З 2001 року працює на кафедрі економічної і соціальної географії.

Наукові інтереси: “Формування географічних понять", «Сучасний урок географії», «Використання новітніх технологій у формуванні географічних знань, умінь і навичок у школярів», «Як підготувати вчителя географії до роботи в сучасній школі?», «Як формувати в учнів критичне мислення на уроках географії?», «Значення педагогічної практики у підготовці вчителя географії». Автор і співавтор понад 50 опублікованих робіт.

Навчальні курси: "Шкільний курс географії та методика її навчання".

Контакти: Україна, 46027, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, Тернопільський національний педагогічний університет імені В.Гнатюка, географічний факультет, тел. 8 (0352) 43-61-54, електронна пошта: ovarakuta@ukr.net

Новини