Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події


Кращі студенти-географи ТНПУ ім.В.Гнатюка
зберігають географічну традицію факультету
 

У рамках тижня кафедри географії та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка вже традиційно склалося так, що щорічно кращі студенти-географи мають право «попрацювати» і сфотографуватися за столом академіка Степана Рудницького, який знаходиться у краєзнавчому музеї м. Тернополя.

Кращі студенти-географи ТНПУ ім.В.Гнатюка зберігають географічну традицію факультету

Біля столу академіка Рудницького

Це дійсно унікальна можливість, адже за цим столом працювали три академіки (С. Рудницький, С. Дністрянський, М. Мушинка). Друга унікальність столу та, що його виготовили в Тернополі понад століття тому. Однак, він побував не тільки в декількох місцях України, але й у Словаччині, Чехії і врешті знову повернувся до нашого міста.

Цю добру традицію започаткував покійний Ігор Львович Дітчук ще у 2007 р. Цього року вперше ця акція відбулась без його участі. ЇЇ організацією займалися викладачі кафедри О.М. Варакута і Б.Б. Гавришок.

Кращі студенти-географи ТНПУ ім.В.Гнатюка зберігають географічну традицію факультету

Призер Всеукраїнської студентської олімпіади з географії Олеся Павлюк

20 квітня 2018 року правом попрацювати за столом С. Рудницього скористались: призер Всеукраїнської студентської олімпіади з географії 2018 року Павлюк О. та магістранти другого року навчання Тимків І., Качмарська О., Варакута Х. Акція відбулась за сприяння директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею С.В. Костюка. Студентам розповіли історію столу та інших меморіальних речей родини Дністрянських-Рудницьких, переданих у музей проф. М. Мушинкою. Після розповіді зробили індивідуальні та колективну пам’ятні фотографії.

Далі наш шлях проліг до місця, де стояла Тернопільська вища гімназія. Саме в ній навчався Степан Львович і працював його батько. По дорозі була коротенька розповідь про вулицю Валову та Середню церкву.

Кращі студенти-географи ТНПУ ім.В.Гнатюка зберігають географічну традицію факультету

Географи біля меморіальної дошки С. Рудницького

Кінцевою метою акції було покладання квітів до меморіальної дошки С. Л. Рудницькому. Біля меморіальної дошки прослухали коротку розповідь Б. Гавришка про зв'язок родини Рудницьких з містом та областю, про життєвий та творчий шлях С. Рудницького, про трагічну загибель видатного географа на Соловках. О. Варакута акцентувала увагу на вклад покійного І. Л. Дітчука у вшанування пам’яті С.Рудницького в Тернополі і популяризацію його наукових здобутків.

Сподіваємось цю традицію зберігати і розвивати надалі.

 
Автори публікації:  Варакута О.М.,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри географії та методики її навчання

Гавришок Б.Б.,
кандидат географічних наук,
доцент кафедри географії та методики її навчанняНовини