Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події


Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні», присвячена 160-річчю від дня народження П.А.Тутковського
 

22 жовтня 2018 р. на кафедрі географії і методики її навчання географічного факультету відбулася студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні» присвячену 160-річчю від дня народження П.А.Тутковського, кураторами якої є доценти кафедри географії і методики її навчання Питуляк М.Р. і Питуляк М.В.

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»

У роботі конференції взяли участь студенти Г- 31 – Фурда Наталія, Федик Ірина, Мерзін Таїсія, Бартко Сніжана, Коржук Лілія, Газилишин Олег, Карпенко Марія та Г – 42 – Сабадах Світлана. В їх доповідях висвітлено основні етапи життєвого шляху та науковий доробок П.А.Тутковського.

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»


У роботі конференції взяли участь співробітники наукової бібліотеки ТНПУ Шанайда О.І. – провідний бібліотекар, Красовська Л.І. – завідувач сектору.

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»

Павло Тутковський народився 1 березня 1858 року в селищі Липовці теперішньої Вінницької області в родині службовця. Закінчивши Житомирську чоловічу гімназію із срібною медаллю, в 1877 році вступив на природниче відділення фізико-математичного факультету Київського університету. По закінченні навчання Феофілактов рекомендував Тутковського на кафедру геології та мінералогії з метою підготовки до професорського звання.

У 1883 році Тутковського обирають почесним членом Київського товариства природознавців, згодом — дійсним членом Петербурзького мінералогічного товариства, членом Бельгійського товариства геології і палеонтології в Брюсселі, почесним членом товариства любителів природознавства, антропології та етнографії при Московському університеті. У 1904 році Павло Тутковський прийняв пропозицію куратора Київського навчального округу і став інспектором народних училищ Луцького повіту Волинської губернії. Будучи інспектором, Павло Аполлонович багато мандрував і спостерігав природу улюбленої Волині. Був членом Товариства дослідників Волині.

Особливе місце в колі географічних інтересів посідала унікальна пам'ятка поліської природи Словечансько-Овруцький кряж. Цій темі була присвячена його праця «Словечансько-Овруцький кряж та узбережжя річки Словечни».

За пропозицією професорів Д. М. Анучина і О. П. Павлова Тутковський подав до Московського університету працю про викопні пустелі північної півкулі. Докторська дисертація «Викопні пустелі північної півкулі», яка була захищена при Московському університеті в 1911 році на вчене звання доктора географії.

Він є автором теорії еолового походження лесу, один із засновників мікропалеонтологічного вивчення осадових гірських порід. Внесок Тутковського в науку різнобічний. Він працював практично у всіх галузях науки про Землю. Автор понад 300 наукових праць, присвячених мінералогії, петрографії, палеонтології, стратиграфії, ґрунтознавству, регіональній і динамічній геології, четвертинним відкладам і проблемам четвертинного періоду, геоморфології, фізичній географії, етнографії та етнології, гідрогеології, корисним копалинам, крає- і ландшафтознавству. Автор першого українського словника геологічної термінології.

Основні праці, в яких вивчалася природа і ландшафти України:
1. Зональность ландшафтов и почв в Волинской губернии. 1910.
2. Природна районізація України. 1922.
3. Словник геологічної термінології. 1923.
4. Загальне землезнавство. 1927.
5. Класична на той час праця «Краєвиди України в зв'язку з природою та людністю» (1924).
6. Мінералогія. 1926.
7. До питань про вік поверхів лесу та похованих ґрунтів України: Монографія. 1931;

Студентська конференція на тему «Розвиток ландшафтознавства в Україні»


 
Автор публікації: Питуляк М.В.,
доцент кафедри географії та методики її навчанняНовини