Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

НАВЧАЛЬНА ПОЇЗДКА ЗА ПРОГРАМОЮ «STUDIENREISE» НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ DAAD У ФЕДЕРАТИВНІЙ РЕСПУБЛІЦІ НІМЕЧЧИНА СТУДЕНТІВ ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ - 2017

День 11. Мюнхен

Наступним пунктом призначення нашої подорожі став Мюнхен – третє за величиною місто Німеччини після Берліна та Гамбурга. Тут мешкають, вчаться та працюють близько 1,5 осіб.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Вважається, що Мюнхен належить до десятки найбільш безпечних міст світу. Через Мюнхен протікає річка Ізар, на ній знаходиться Музейний острів, де розташований Німецький музей – один з найбільших технічних музеїв Європи та острів Пратер. Поряд з містом розкинулися великі озера – Аммерзее, Вертзее та Штарнбергзее.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Зустріч зі студентами та викладачами університету ім. Людвіга-Максиміліана

Мюнхен зустрів нас сонячною погодою. Це була справжня весна. Зранку 16 березня наша група відвідала Мюнхенський університет імені Людвіга – Максиміліана. Університет є найстарішим і одним з найбільш престижних вузів Баварії. Це зразок класичного німецького університету, що представляє собою один з найбільших навчальних і науково-дослідних центрів Німеччини і традиційно славиться високою якістю підготовки фахівців. 12 професорів цього вузу нагороджені Нобелівською премією.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Головні цифри та дати в історії університету LMU. Варто відзначити, що університет знаходиться на першому місці за кількістю стипендій, які видаються Фондом ім. Олександра фон Гумбольдта.

Мюнхенський університет складається з 18 факультетів, що пропонують студентам навчання з 150 програмами. Університет налічує 700 професорів, в науково-освітньому процесі задіяні 3600 наукових співробітника. За останніми даними, в університеті навчаються понад 50 000 студентів, сім тисяч з них - іноземні студенти з багатьох країн світу, в тому числі і з України. Студенти університету мають можливість отримати повний спектр знань в області науки, культури, економіки, соціальних наук і медицини. Вищу освіту здобувають студенти більш ніж 160 спеціальностей. Кожен студент, що навчається в Університеті Людвіг-Максиміліана, виправдано бачить хороший старт для своєї майбутньої кар'єри.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Лабораторія у геологічному відділі університету

Основна будівля університету знаходиться майже в центрі Мюнхена, на площі Гешвістер-Шолль. До мережі будівель Університету належить також кампус високих технологій, університетські клініки, Пінакотека та інститути в Англійському саду.

В університеті нас зустріли гостинно. Сам університет і його корпуси надзвичайно красиві і дуже затишні. Заходячи в них зразу хочеться залишитись там і продовжити своє навчання саме в цьому університеті. Нас дуже вразило те, що навчання в університеті безкоштовне. Не залишились без нашої уваги і студентські гуртожитки. А ще ми відвідали студентську мензу, в якій нас дуже смачно нагодували, люди і студенти дуже привітні, всі з великим задоволенням готові допомогти.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Проведення експерименту у місцевій лабораторії

Спочатку нам провели лекцію, в якій нас познайомили з історією університету, а також з основними напрямками, які вивчаються. Після закінчення лекції нам провели невеличку, але дуже цікаву і пізнавальну екскурсію закладом. Під час екскурсії ми відвідали університетську лабораторію. В якій при нас проводили експерименти, а по закінченню ми мали змогу самостійно повторити цей експеримент. Дуже приємно враженими були від того, яка велика лабораторія і яка велика кількість різних апаратів в ній присутня.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Облаштування приміщення лабораторії

Нам дуже сподобалось перебування у Мюнхенському університеті ім. Людвіга-Максиміліана. У вузі роблять все для того, щоб донести до студентів якомога більше потрібної інформації. Викладачі роблять все для того, щоб їхні студенти ставали хорошими спеціалістами. Сильну атмосферу складає те, що деякі кампуси знаходяться в історичних будівлях.

Берлін 1 навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

По університету розміщені стенди, що знайомлять з новими публікаціями та дослідженнями працівників вузу

Після закінчення екскурсії в університеті, разом з німецькими студентами географами ми вирушили на оглядову екскурсію містом. Спочатку в нас було ознайомлення з Мюнхеном на карті, далі німецькі студенти-географи нам розповіли коротку історію міста.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Знайомство з Мюнхеном почалось з огляду карти міста

З розповіді ми дізнались, що Мюнхен вперше згадується в документах у 1158 році під назвою «Villa Munichen», однак вже в 1175 році Мюнхен отримав статус міста і тут почали споруджуватися перші міські стіни. З об’єднанням Баварії в 1507 році Мюнхен став її столицею. Під час Другої світової війни місто зазнало понад 70 бомбардувань і будо дуже зруйноване. В 1972 році в місті проводились ХХ Олімпійські ігри, при підготовці яких було збудовано Олімпійське селище та метро. Німецькі студенти нам розповіли, що місто також є важливим економічним центром країни, адже тут розвинутий як малий, середній, так великий бізнес. Це місто таких гігантів як BMW, Microsoft и Siemens, які мають тут свої штаб-квартири. Також тут розташований головний офіс всесвітньовідомої транспортної компанії «MAN», яка спеціалізується на виробництві вантажних автомобілів, автобусів та двигунів.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Під час екскурсії нам показали Гліптотеку – будівлю, де зібрано твори давньогрецької та давньоримської скульптури. Сама будівля розташована на красивій озелененій площі Кенігсплатц (1816-1830 рр.).

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

На території Гліптотеки полюбляє збиратись місцева молодь


Також ми мали можливість прогулятись Старим Ботанічним садом, який було збудовано ще в 19 ст. Зараз сад став просто парком, його облаштовано під стиль 1940-их рр. У парку ростуть дерева, вік деяких з них становить понад 200 років. Головною прикрасою парку є фонтан-скульптура «Нептун».

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Весна у Старому Ботанічному саду

Прогулюючись містом, ми мали можливість ознайомитись також з пам’ятниками видатним людям. У Старій частині міста нас здивував пам’ятник композитору Орландо ді Лассо, на боковій частині якого було дуже багато фотографій Майклу Джексону. Німецькі студенти нам розповіли, що саме тут ці фотографії через те, що в готелі, який знаходиться позаду пам’ятника, часто зупинявся Майкл Джексон, і тепер багато жителів та гостей Мюнхена залишають тут квіти, у пам'ять Майклу.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Квіти у па'мять Майклу Джексону

Під час екскурсії ми мали нагоду побувати на знаменитій туристичній вулиці Кауфінгер-штрассе, де знаходиться знаменита Нова ратуша Мюнхена. Будівлю споруджено в неготичному стилі на межі 19 і 20 ст. Зараз в ній знаходиться міська рада. Вежа ратуші здіймається над площею Марієнплац на висоту 85 метрів, на її вершині облаштовано оглядову галерею, куди можна піднятися на ліфті.

Одним із символів міста, з яким нам вдалося познайомитись – це собор Богоматері – Фрауенкірхе, робота над будівництвом якої розпочалась ще у 1240 році.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Символ міста - церква Богородиці Фрауенкірхе


Під час екскурсії ми побачили багато сувенірних магазинів та автоматів, які продавали квитки місцевої спортивної гордості – клубу «Баварія». Крім нього, місто також має ще один футбольний клуб «Мюнхен 1860», який засновано в 1848 році і він є старішим ніж «Баварія».

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Біля Нової ратуші міста завжди людно


Також нам вдалося ознайомитись з транспортною системою міста. Зокрема, нас дуже вразив величезний головний залізничний вокзал, з колій якого можуть одночасно виїхати 20 потягів. Щоденно вокзал обслуговує понад 300 тисяч пасажирів. Для пасажирів позитивним є те, що на вокзалі не потрібно стояти у чергах до кас за квитками, а можна їх придбати у залізничних автоматах буквально за хвилину.

Мюнхен навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Міські трамваї

Місто Мюнхен було останнім пунктом нашої подорожі по Німеччині. Щоб ознайомитись з містом, потрібно декілька днів, але за цей короткий час нашого перебування ми отримали дуже багато інформації від німецьких студентів та викладачів. Ми дуже дякуємо їм за детальну презентацію університету імені Людвіга – Максиміліана та незабутню екскурсію Мюнхеном).

 

Публікацію підготувала Тетяна Літковець,
студентка 4 курсу географічного факультету ТНПУ

Фото учасників поїздки  Новини