Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

НАВЧАЛЬНА ПОЇЗДКА ЗА ПРОГРАМОЮ «STUDIENREISE» НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ DAAD У ФЕДЕРАТИВНІЙ РЕСПУБЛІЦІ НІМЕЧЧИНА СТУДЕНТІВ ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ - 2017

День 1. Місто Франкфурт на Одері

Виїжджаючи з Польщі, ще в місті Слубіце ми мали змогу споглядати річку Одер, котра є умовним кордоном між Польщею та Німеччиною. Вона розділяє два різних міста з спільною історією.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Міст через річку Одер, який сполучає два прикордонні міста - полське Слубіце і німецьке Франкфурт-на-Одері

Це єдине в Європі дуалістичне місто, і перше місто, яке ми відвідали під час нашої подорожі Німеччиною.Вранці 6 березня, будучи враженими величчю європейських міст, через які ми проїжджали, наша група вирушила до Франкфурта на Одері – першого міста у нашій начальній поїздці, який гостинно відкрив нам свої двері.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Корпус університету Віадріна Auditorium maximum

Університет Віадріна. Перед входом до університету нас привітно зустрів Сергій Мельхер, координатор програми Viadrina Fast. Провівши нам невеличку екскурсію університетом, він запросив нас до лекційної аудиторії. Зручно влаштувавшись, ми розпочали спілкування з Сергієм на запропоновану ним тему – “Університет Віадріна, особливості його функціонування в історичному плині міста”.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Розповідь про умови навчання для іноземних студентів університету

Одним з видів нашого спілкування був показ презентації. В ході показу Сергій розповів нам, як було засновано університет, як відбувається процес навчання у закладі, окреслив принцип взаємодії студентів та викладачів, детально описав структуру наукового відділу, розповів як функціонують допоміжні заклади університету - бібліотека, їдальня (menzа). Сергій навів приклади взаємовідносин вузу з іншими структурами міста на кшталт міської ради та відділу економіки.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Ознайомлення із підрозділами вузу

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Нам було цікаво дізнатись, що студенти університету мають можливість самі складати навчальний план з включенням певних обов’язкових предметів. Головною перевагою є зручне поєднання роботи з навчальним процесом. Відкриттям для нас було те, що навчання у вищих навчальних закладах Німеччини є безкоштовним, проте студенти змушені оплатити один раз на семестр 248 євро збору, в котрий входить безкоштовне харчування в їдальнях, абонемент на безкоштовний проїзд в землях Бранденбург та Берлін.

Франкфурт-на-Одері  навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Під час екскурсії університетом

По завершенню його виступу ми мали можливість дати йому запитання, що стосувались розглянутої теми. Нашим студентам було цікаво, як саме можна поступити на навчання до університету.

Виявилось, щоб потрапити на навчання до вузу обов’язковою умовою є знання німецької мови. Вступні іспити до університету, згідно з існуючими правилами, непередбачені. Варто також відмітити, що мають право навчатися в університеті Віадріна іноземні абітурієнти, які мають атестат про повну загальну освіту і провчились у вузі своєї країни принаймі 2 роки.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Сергій надав нам електронні адреси, де можна отримати формуляри для заповнення на вступ до магістратури вузу, розповів куди слід подавати заповнені документи і де можна завірити документи на вступ до університету. Студентам нашої групи було цікаво дізнатись як здійснюється переведення середнього балу українського атестату зрілості в німецьку систему оцінювання. Виявилось, що еквівалентом кращої української оцінки «дванадцять» (12) є краща німецька оцінка «один» (1)!

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Єдиний варіант, при якому є можливість навчатись в університеті, володіючи англійською мовою, це спробувати себе на спеціальності International Business Administration. Знання англійської мови необхідно підтвердити за допомогою тестів TOEFL, IELTS, Cambridge English Advanced.

Наприкінці презентації, на згадку про університет, ми отримали подарунки: брошурки, буклети про університет та ручки з логотипами закладу.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

При виході з університету Сергій запропонував нам екскурсію по місту. Першим пунктом нашої екскурсії було узбережжя річки Одер, шлях до котрого лежав через неймовірно красивий міст, який має цікаве архітектурне планування. Нам розповіли коротку історію річки Одер та частини міста, котра є околицею університету, а також про закони в цих землях щодо риболовлі.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

В університетському парку

Оскільки наш шлях був довгим і виснажливим ми зупинилися для того, щоб перепочити та пообідати. Маючи можливість спробувати студентські страви, ми пішли до місцевої студентської їдальні (мензи).

Після обіду, наша екскурсія продовжилась. Наступним нашим кроком була пізнавальна прогулянка містом.

Франкфурт-на-Одері  навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Біля головного корпусу університету Viadrina

Ми вирушили до будівлі міської ради Франкфурта на Одері, а саме – до відділу економіки міста. Там нас привітно зустріли. З розповіді працівника відділу, ми дізнались багато цікавого про історію заснування міста та про те, як живе місто сьогодні.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

У відділі економіки міської ради


Франкфурт-на-Одері розташований у федеральній землі Бранденбург у Східній Німеччині (до об'єднання входив до складу НДР). Місто, яке знаходиться на річці Одер, давно є відомим як важливий порт у Німеччині, так і за її межами.

Франкфурт-на-Одері - прикордонне місто, зразу ж за мостом через р. Одер розташоване польське місто Слубіце. Відстань звідси до столиці Німеччини – Берліна складає приблизно 80 км. До Берліна найкраще добиратися поїздом, це займе близько години-півтора часу. На даний час у місті проживає близько 70 тис.осіб.

Місто відоме ще з 13 ст., у 1430 р. його приєднано до Ганзейського союзу (політичне та економічне об’єднання 300 торгових міст північно-західної Європи), але не надовго.

У XIX ст. місто відіграло велику роль у торгівлі Прусії завдяки своєму проміжному розташуванню між Познанню і Берліном.

Франкфурт-на-Одері навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Фото на згадку перед вхдом до міської ради

Варто відзначити, що багато визначних пам'яток міста були зруйновані або постраждали під час Другої Світової війни. Фактично місто було відбудовано заново. Однак, не дивлячись на цей факт, у Франкфурті-на-Одері зберігся ряд досить цікавих пам'яток архітектури та мистецтва. Серед них необхідно виділити церкву готичну Святої Марії, церкву Святого Миколая, Східний Університет та «тривимірний будинок».

Церква Святої Марії була збудована в готичному стилі в період з 1253 до 1524 рр. Цю величну споруду, будівництво якого велося близько 300 років, було повністю зруйновано під час війни. В даний час збереглося лише кілька фрагментів церковного оздоблення, які зараз зберігаються в церкві Св. Гертруди, спорудженої в XIV столітті. У 2002 році Росія повернула адміністрації Франкфурта-на-Одері 111 вітражів церкви Святої Марії, які зберігалися в Ермітажі, а в 2008 році німецькій стороні були передані ще 6 вітражів, які були виявлені в Московському державному музеї образотворчих мистецтв.

Серед цікавих туристичних об’єктів міста також слід відзначити Музей молодого мистецтва (Junge Kunst), який розташований у ратуші і в будівлі на Бах-штрассе. У ньому є близько 11 000 творів живопису, графіки та скульптури, зібраних, в основному, у Східній Німеччині та Польщі. Пізнавальним для гостей міста також буде і музей Віадріна – культурно-історичний музей, який розташований в цікавій бароковій будівлі Junkerhaus.

Нам розповіли, що нещодавно у міській раді стажувалися дві польських дівчини. Вони досліджували історію міста, цікавились туристичною привабливістю та сучасним станом економіки Франкфурта-на-Одері. Коли ми були на лекції, то нам показували презентацію цих дівчат і вона нас зацікавила.

Франкфурт-на-Одері  навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Церква навпроти університету ВіадрінаТакож ми дізнались, що місцеве населення їде закуплятися до Польщі, оскільки продукти в ній дешевші, ніж у Німеччині.

Франкфурт-на-Одері та польська його частина – Слубіце - це два різних міста, з'єднані між собою мостом, який символізує єдність та спільну їх історію. На ньому немає пропускного пункту, символом єдності є надпис: “Ohne Grenzen. Bezgranic”.

Наприкінці презентації нас чекали приємні подарунки з символікою міста, інформативні брошури та сувеніри. Дякуємо працівникам міської ради та Сергію Мельхеру за цікаві розповіді та екскурсії містом.

 

Публікацію підготували Оксана Пронів та Христина Зітинюк,
студенти 3 курсу географічного факультету ТНПУ

Фото учасників поїздки  Новини