Факультет
Структура
Наукова робота Навчальна робота Виховна робота Практики та експедиції Студентам Абітурієнтам Випускники Форум Файли Події Фото тижня |
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>
Географічний факультет
|
|
![]() |
||
НАВЧАЛЬНА ПОЇЗДКА ЗА ПРОГРАМОЮ «STUDIENREISE» НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ DAAD У ФЕДЕРАТИВНІЙ РЕСПУБЛІЦІ НІМЕЧЧИНА СТУДЕНТІВ ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ - 2017
Другий день у Берліні був сонячнішим і теплішим, ніж попередні. Ми прокинулися ранком в хорошому настрої і вирушили на електростанцію «Vattenfall Europe».
Крім класичних автобусів і трамваїв, у Берліні є метро (U-Bahn) і міська електричка (S-Bahn). S-Bahn їздить практично всюди, він зручний і швидкий. Тому ми переважно користувалися цим громадським транспортом.
Метро у Берліні є найдавнішим серед метро у інших містах Німеччини, його відкрито в 1902 році. Сьогодні до складу метрополітену входить 9 ліній та понад 170 станцій. Щоденно цим видом транспорту користуються близько 1,5 мільйони туристів та жителів міста.
Під час презентації ми дізналися, що «Vattenfall»є одним з основних постачальників електроенергії в Берліні. Якості, якими вирізняється підприємство – це привабливі умови, надійність, гнучкість та високий рівень обслуговування клієнтів. Варто відзначити, що компанія «Vattenfall» повністю належить Швеції, це підприємство є одним з найбільших виробників електроенергії та тепла у Європі (обслуговує понад 6 мільйонів клієнтів у Німеччині, Данії, Швеції, Нідерландах, Фінляндії та Великобританії.
Варто відзначити, що компанія виробляє електроенергію та тепло на основі шести джерел: енергії вітру, природного газу, вугілля, атомної енергії, біомаси та водних ресурсів.
Після розповіді про електростанцію, ми здійснили екскурсію територією підприємства. Ми отримали захисні окуляри, шапочки, щоб захиститися від високої температури у робочому приміщенні. Територія, на якій розміщена електростанція досить велика. Тут, крім основних приміщень, розташовані житлові будинки. Оскільки елекростанція екологічно чиста, то вона ніяк не шкодить населенню.
На підприємстві ми ознайомилися з багатьма робочими процесами. Обладнання на станції сучасне та надзвичайно потужне. Турбіни, електрогенератори, котли - все це вразило нас своїми розмірами. Особливе враження на нас справили чистота, порядок та організованість роботи.
В процесі екскурсії ми могли задавати питання, які нас цікавили і отримували на них конкретні відповіді. Ми дуже вдячні працівникові електростанції за екскурсію та інформативну презентацію підприємства.
Після електростанції ми вирушили до «Острова музеїв». Це місце вважається однією з головних пам'яток Берліна і являє собою справжню скарбницю посеред європейської столиці. Територія «Острова музеїв»займає північну частину міста на річці Шпрее, вона внесена до списку об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.
На території острова розміщені п’ять надзвичайно красивих музеїв (Старий музей, Новий музей, Стара національна галерея, Музей Боде та Пергамський музей). У кожному з них зберігаються унікальні твори мистецтва.
Не могли ми оминути увагою вулиці Фрідріхштрассе, на перетині з Ціммерштрассе, прямо в центрі Берліна. Саме там знаходиться Чекпойнт-Чарлі - один з найвідоміших пунктів перетину кордону між Східним і Західним Берліном під час Холодної війни. Тут встановлена будка, яка нагадує про поділ Берліну та радянсько-американське протистояння.
Декого з нас найбільше вразила Меморіальна церква кайзера Вільгельма на Брайтшайдплац – це одна з найвідоміших визначних пам'яток Берліна. Церква була збудована в період між 1891 і 1895 роками останнім німецьким Імператором і Королем Пруссії, Кайзером Вільгельмом II. Він побудував її в честь свого дідуся, Кайзера Вільгельма I. Це була одна з найкрасивіших церков в тогочасній провінції Бранденбург, з вишуканими декоративними інтер'єрами, вітражами і великою мозаїкою, що зображує історію Пруссії аж до самого імператора Вільяма. Восени 1943 року в період Другої світової війни споруда зазнала руйнувань під час бомбардування міста.
Деякий час вежі церкви спеціально не відновлювали, щоб у такому вигляді ці руїни донести до майбутніх поколінь. На сьогоднішній день церква Кайзера Вільгельма залишається почесним меморіалом пам'яті про трагізм Другої світової війни і заслуженим символом західної частини Берліна.
Це було чудове завершення другого дня у німецькій столиці. Ми були вражені історичним минулим і величними пам’ятками культури міста. Втомлені, але задоволені ми повернулися в готель. Враження в кожного були різні, але в загальному всім сподобалося.
Публікацію підготувала Олена Палюх,
|
Новини
|