Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

НАВЧАЛЬНА ПОЇЗДКА ЗА ПРОГРАМОЮ «STUDIENREISE» НІМЕЦЬКОЇ СЛУЖБИ DAAD У ФЕДЕРАТИВНІЙ РЕСПУБЛІЦІ НІМЕЧЧИНА СТУДЕНТІВ ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ - 2017

День 9. м.Бамберг, Баварія

Зранку, 14 березня, нас зустрів Бамберг. Це прихована перлинка Баварії, шикарне барокове місто, що знаходиться в мальовничій долині в оточенні зелених пагорбів, до того ж стоїть на річці Регніц. Тут ми відвідали Otto-Friedrich-Universität, де побували на факультеті гуманітарних наук (Fakultät Geistes- und Kulturwissenschaften). Нам розповіли про структуру та історію Бамберзького університету.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Будинки на річці Регніц

Ми дізнались, що університет ім. Отто-Фрідріха - один з найстаріших вищих навчальних закладів Баварії. Заклад заснований у 1647 році як Академія Ottoniana, з 1979 року є сучасним Університетом ім. Отто-Фрідріха.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Про історію університету, його підрозділи та навчання в Інституті географії розповів Prof. Dr. Daniel Göler

Освітня програма вузу чітко профільована - це гуманітарні та соціальні науки, доповнені прикладними комп'ютерними спеціальностями. В даний час в університеті існує 4 факультети. Факультет гуманітарних і культурних досліджень, що пропонує великий список спеціальностей - від лінгвістичних і літературознавчих дисциплін з філософії та історії до археології та географії. Факультет соціальних та економічних наук, що пропонує курси політології, соціології, економіки та інші профільні науки. Тут проводяться численні міждисциплінарні дослідження, факультет веде успішне міжнародне співробітництво з найбільшими науково-дослідними інститутами в усьому світі. Факультет психології та педагогіки, що пропонує крім навчання на двох профільних спеціальностях участь у численних практичних дослідженнях з вивчення особистості і розвитку людини. Факультет прикладної економіки, інформатики та обчислювальної техніки є наймолодшим з чотирьох існуючих факультетів, при цьому пропонуючи навчання за найсучаснішими освітніми програмами. У всіх студентів є можливість отримання ступенів бакалавра і магістра. Загалом в університеті навчається 13 тис. студентів, з яких понад тисяча - іноземці.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Розповідь про будівництво корпусів університету

Детально про навчання в інституті географії та сучасні напрямки наукових досліджень нам розповів пан Даніель Гьолер (Prof. Dr. Daniel Göler). В інституті є декілька кафедр:
1. Кафедра культурної географії, де вивчають сільське життя і місцеву культуру, просторове планування і конфлікти, різні соціальні рухи.
2. Кафедра фізичної географії, де вивчають прибережні зони (геоморфологія прибережних терас, геохронологія четвертинних коралових рифів, еолових відкладів), флювіальну геоморфологію, ESR-датування, історію льодовиків, природні катастрофи (цунамі) тощо.
3. Кафедра міграцій і досліджень трансформації. Тут вивчають мінливість міграційних систем.
4.
Кафедра викладання географії.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Напрямки у фізичній географії, які вивчаються в Інституті географії Бамберзького університету

Після презентації університету ми відвідали Міжнародний відділ, де нас тепло прийняв голова цього бюро Андреас Вей і розказав цікаву інформацію. Міжнародний відділ є координаційним центром для міжнародної студентської секції університету Бамберга з багатьма різними областями роботи. Тут відповідають за щорічне розміщення близько 600 студентів-іноземців у Бамберзі, за стипендіальні програми німецької служби академічних обмінів (DAAD). Також тут є фахівці з мови, які допоможуть у вивченні німецької мови. Два рази на рік починається тритижневий інтенсивний мовний курс впродовж семестру, після якого проводиться тест для визначення знань німецької мови (DSH).

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

У міжнародному відділі університету Бамберга

Під час презентації до нас приєднався хлопець з Одеси, який декілька років назад, так як і ми, відвідував університети Німеччини. Він розповів, що його дуже зацікавив університет Бамберга, і завдяки відділу йому вдалось поступити на навчання до університету.

Нас вразило перебування в Міжнародному відділі, адже тут працюють дуже люб`язні та чуйні люди, які допоможуть знайти своє місце "під сонцем" в іншій країні.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Голова міжнародного відділу Бамберзького університету Dr. Andreas Weihe розповів про історіювузу та умови навчання для іноземних студентів

Попрощавшись з Андреасом, ми вирушили на екскурсію містом з дуже приємною дівчиною, нашою землячкою, Христиною. Ми поринули в казкове та імпозантне містечко Баварії. Наш шлях почався з величного моста під яким протікає ріка. Так як Бамберг стоїть на річці Рейгніц, особливо стара частина, дуже часто його називають «маленькою Венецією». Неможливо було відвести погляду від цих іграшкових будиночків, що розташувалися вздовж річки і відображаються у водах Рейгніца. Невеликі дворики біля будинків виходять прямо до води.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Біля пам'ятника "Центуріон ІІ" польського скульптора Ігоря Міторая. Скульптура символізує крихкість та незахищеність сучасного світу

Йдучи по мості, наш погляд привернула велика статуя Кунігунди. Христина розповіла історію любові Кунігунди і Генріха ІІ, який у 995 р. подарував своїй дружині Бамберг. Генріх ІІ Святий та його дружина сприяли розвитку та будівництві міста. За часів правління містом кайзером Генріхом II тут було засновано єпископство, і людей почали навертати до християнства. Бамберг став відомим і дуже багатим: у місто стала з'їжджатися німецька знать і вище духовенство. Ось тоді кайзер Генріх II і назвав Бамберг «столицею всього світу», так званим «Фраконським Римом». Побувавши у місті не складно здогадатися, чому Бамберг порівняли з Римом. Адже він стоїть на семи пагорбах, і, так само як і Рим, був оплотом католицької церкви.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Пам'ятник Кунігунді

Зовнішній вигляд міста став змінюватися в XVII столітті - у ньому з'являються фасади в стилі бароко і фахверкові будинку (фахверк - це коли в будинках кінці поперечних балок, що стирчать назовні, не заштукатурювалися, а оформлялися як свого роду «малюнок» на фасаді будинку. Простір між балками закладався цеглою і штукатуркою, фасад, таким чином, виходив як би сітчастий). У 1802 році Бамберг був приєднаний до Баварії. До цього часу місто стало найважливішим осередком культури.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Стара частина міста як "маленька Венеція"

Ми вирушили на один із пагорбів, де перед нами височів Бамберзький Імператорський Кафедральний собор. Христина розповіла, що це один зі зразків найкрасивіших пам'яток архітектури Німеччини, який збудований у романсько-готичному стилі. Храм прикрашений чотирма бічними вежами, зведеними в 1237 році. Підставою для будівництва першого Кафедрального собору, посвяченого в 1012 році, послужило пожертвування Генріха ІІ. Потрапивши в середину собору, ми трішки розчарувалися. Там проводилася реконструкція і нам не вдалося оглянути інтер’єр будівлі. Проте ми побачили гробницю, де покоїться Папа Клемент ІІ, який з 1040 року був Бамберзьким єпископом. Це єдиний Римський Папа, який похоронений на північ від Альп. У соборі похований імператор Генріх II і його дружина, покровителька міста, свята Кунігунда. В одній з базилік знаходиться знаменита кінна статуя «Бамберзький вершник» (1230 р.). Багато істориків намагалися встановити особу того, хто послужив прототипом цього вершника, але до цих пір це нікому не вдалося. Попри реконструкційні роботи, ми були вражені таємною атмосферою цього місця. Біля собору ми побачили цікаву будівлю, де проживали єпископи. Тут зберігся оригінальний фасад фахверку.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Типові будиночки старого міста

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Перед входом до Бамберзького собору

Наступною зупинкою чудовий сад троянд, який вразив на своєю красою. Це місце здається широким і просторим через відкритий простір та незабутній вид на місто Бамберг. Це невеликий, але надзвичайно красивий сад з фонтанчиком, з зручними лавками в тіні дерев і приголомшливим міським пейзажем навколо. Трояндовий сад був створений в стилі бароко з геометрично правильної форми клумбами, які в середині 18 століття засадили трояндами всіх сортів і кольорів.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Облаштування трояндового саду

Але не тільки архітектурою славиться Бамберг. Тут ще й прекрасно варять пиво. До речі, місто хоч і маленьке, але в ньому випивають найбільше пива у Німеччині, про що розказала нам екскурсовод. В місті працює 9 пивоварних заводів, які виготовляють близько 50 різних сортів пива, а в околицях Бамберга розміщені ще 50 пивоварень. Пиво виготовляється тут традиційним, ремісничим способом ще з незапам'ятних часів! Історія Бамберга та історія пива здавна йдуть поруч.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

На кафедральній площі

На цьому наша екскурсія дійшла до кінця. Ми вдячні Христині за це море вражень. Бамберг - це несподіване відкриття, яке заховане в Баварії; це місто, в якому вживають найбільше пива у Німеччині, місто яке належить до культурної спадщини ЮНЕСКО, місто яке назавжди залишиться в наших серцях.

Бамберг навчальна поїздка студентів географічного факультету ТНПУ

Місце, де знімали останню версію "Трьох мушкетерів" (2011 р.)

 

Публікацію підготувала Серетна Оля,
студентка 3 курсу географічного факультету ТНПУ

Фото учасників поїздки  Новини