Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Закордонне стажування викладачів тернопільського національного педагогічного університету

Впродовж 15-21 серпня 2016 року група викладачів Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка проходила стажування за сприяння Академічного товариства імені МіхалаБалудянського (м. Кошице, Словаччина). Тематика стажування була актуальною для нашого навчального закладу – «Роль викладача вищої школи в підготовці фахового випускника: професіоналізм і адаптація до сучасних умов». Паралельно проводилась Літня школа для студентів за тематикою «Розвиток туризму в регіонах» (куратори від університету – доц. Поплавська І.В. та доц. Флінта Н.І.). Також участь в даній програмі брали викладачі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Одеського національного університету ім. І. Мечникова.

стажування

Програма стажування передбачала участь з доповіддю у науково-практичному семінарі стосовно підготовленості випускника ВНЗ до самостійної діяльності та реалій сучасного життєвого простору. Такий формат спілкування дозволив провести апробацію власних напрацювань та ідей через призму дискусій та обговорення виступів учасників стажування. Високо оцінена була лекція Президента академічного співтовариства ім. МіхалаБалудянського щодо інноваційних підходів з удосконалення освітнього процесу та виступ щодо особистого досвіду організації освітньої діяльності. Виділялась певна кількість часу для роботи в малих групах з метою самостійного вивчення європейського досвіду освітньої діяльності.

закордонне стажування

закордонне стажування

закордонне стажування

Програмою стажування було обумовлено підготовку статті в журнал «Scientific letters of Academic Society of Michal Baludansky», котрий був розданий авторам в ході поїздки. Принагідно варто згадати, що часопис присвятив кілька сторінок історії та сьогоденню нашого університету, що є хорошою рисою популяризації нашого навчального закладу.

закордонне стажування

Це було не перше стажування, котре було підготовлене за сприяння академічного товариства ім. Міхала Балудянського для професорсько-викладацького складу нашого університету. Таким чином це стало основою для укладення Договору про співпрацю в навчально-освітній, науково-дослідній, інформаційній та культурній сфері між Тернопільським національним педагогічним університетом ім. В. Гнатюка та Академічним товариствам ім. Міхала Балудянського (текст угоди був оприлюднений в ході пленарної роботи семінару деканомінституту педагогіки та психології проф. Чайкою В.М. та деканом географічного факультету доц. Кузишиним А.В.). Учасники стажування висловили побажання, щоби дана форма роботи мала своє продовження в майбутньому, оскільки обмін думками та напрацюваннями в нетрадиційному середовищі (а закордонне перебування можна таким вважати) є хорошою передумовою для того, щоб підвищувати власний фаховий рівень та запозичувати досвід колег з інших навчальних закладів та закордонних закладів вищої освіти.

закордонне стажування

Доповненням програми стажування була екскурсійно-пізнавальна складова, котра дала можливість познайомитися з архітектурно-історичними пам’ятками Будапешта, Відня, Праги та міст, де проходила програма стажування – Братислави та Кошице.

закордонне стажування

закордонне стажування

закордонне стажування

І.В. Поплавська, Н.І. Флінта,

доценти кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. ГнатюкаНовини