Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Програма підвищення кваліфікаціїу Празькому інституті підвищення кваліфікації

15-24 серпня 2016 р., за програмою підвищення кваліфікації у Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія) проходило стажування викладачів ВНЗ із всієї України. Стажування проводили викладачі із Чехії, Великобританії та Польщі.

підвищення кваліфікації у Празі

Програма складалася із двох модулів.

Модуль 1 (36 годин): «Освітні системи Євросоюзу».

Модуль 2 (36 годин): «Управління проектами та грантовою діяльністю в освітніх організаціях. Перспективи та можливості міжнародного співробітництва».

підвищення кваліфікації у Празі

підвищення кваліфікації у Празі

Інформаційна наповненість Модуля 1 передбачала практику, правила і традиції написання наукової статті у журнали, що входять до системи SCOPUS, Web of Science та інші. Практичні рекомендації із написання статей. Оформлення статті, правила цитування, оформлення бібліографії посилань – як це бачить шеф-редактор журналу. Системи та індекси цитування наукових журналів, публікаційної активності та продуктивності науковців. А також системи SCOPUS і Web of Science у практиці. Імпакт-фактор наукового журналу, індекс Хірша, цитування. Мова академічного письма: як підготувати статтю для публікації в іноземному виданні. Структура та оформлення статті. Цілі дослідження. Методика та аргументації. Представлення результатів, аналіз і полеміка із даної теми. Стилістичні особливості академічного письма. Списки слів, що найчастіше зустрічаються та стилістичні патерни.

підвищення кваліфікації у Празі

підвищення кваліфікації у Празі

У Модулі 2 ознайомили учасників стажування із проектним менеджментом: планування і підготовка проектів. А саме: індивідуальні та інституційні проекти. Проектні та грантові можливості Євросоюзу. Умови успішної реалізації проектів у ЄС (на прикладі Чехії, Великобританії, Ірландії). Процедура подачі заяви. Умови та вимоги до заявників. Оформлення конкурсної документації. Методика і аргументація. Опис індикаторів і результатів проекту. Складання бюджету.

підвищення кваліфікації у Празі

Учасники стажування також мали можливість відвідати і оглянути історичні пам’ятки та цікаві місця, окрім Праги, у: Вроцлаві, Веймарі, Парижі та Відні.

підвищення кваліфікації у Празі

підвищення кваліфікації у Празі

Альтгайм Л.Б.,

к.г.н., доцент кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. ГнатюкаНовини