Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Звіт конференції, приуроченої до 100-річчя від дня народження академіка М.Паламарчука

3 листопада 2016 року на кафедрі географії та методики її навчання відбулася студентська науково-практична конференція, присвячена 100-річчю з дні народження найвідомішого українського економіко-географа та економіста другої половини XX століття, академіка НАН України Максима Мартиновича Паламарчука.

Паламарчук

Конференцію організовано силами магістрантів першого року навчання під керівництвом доцента кафедри Михайла Васильовича Потокія.

Вступне слово доцента М. В. Потокія
Вступне слово доцента М. В. Потокія

Привітав учасників заходу декан факультету, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії України Андрій Васильович Кузишин.

Вітальне слово декана факультету А. В. Кузишина.
Вітальне слово декана факультету А. В. Кузишина

У вітальному слові завідувача кафедри доктора географічних наук професора Мирослава Яковича Сивого було дано аналіз робіт академіка М. М. Паламарчука та представників його школи, які стосуються його досліджень впливу мінеральних ресурсів на структуру промислових комплексів регіонів.

проект Eco-Friendlyisthenewglobaldream.  Lovetheenvironment, Keepourworldclean

Про вклад у розвиток вітчизняної суспільної географії академіка М. М. Паламарчука доповів організатор конференції М. В. Потокій.

Потокій М.В.

Про навчання в аспірантурі під керівництвом академіка М. М. Паламарчука розповіла професор О. В. Заставецька.

Заставецька О.В.

Своїми враженнями від спілкування із академіком М. М. Паламарчуком ділиться І. Л. Дітчук.

Дітчук І.Л.

Про життєвий і творчий шлях маститого вченого, про дитинство, юність, участь у Другій світовій війні, про так звані “львівський” і “київський” періоди життя вченого, його науковий доробок, розробку нових напрямів суспільно-геогарфічних досліджень, підготовку кадрів вищої кваліфікації доповідають магістрантки Олена Мотас та Оксана Качмарська. Тема ще однієї доповіді дівчат -“Вклад академіка М. М. Паламарчука у розвиток шкільної та вузівської економічної та соціальної географії”.

Олена Мотас та Оксана Качмарська

Олена Мотас та Оксана Качмарська

Про вклад академіка М. М. Паламарчука у розробку теорії виробничої комплексології доповідають Роман Робак і Роман Двуліт.

 Роман Робак і Роман Двуліт

Про розробку теоретичних основ функціонування агропромислових комплексів у працях академіка М. М. Паламарчука та його учнів доповідають Роксолана Білоус та Віталій Ткач.

Роксолана Білоус та Віталій Ткач

“Дослідження впливу мінеральних ресурсів на формування структури районного промислового комплексу у працях М. М. Паламарчука та його учнів” – тема доповіді Ірини Тимків і Оксани Кравець. Також Оксана та Ірина Кравець, Ірина Тимків представили ще одну доповідь – “Наукова школа академіка М. М. Паламарчука. Наукова спадщина вченого”.

доповіді Ірини Тимків і Оксани Кравець

Провідний бібліотекар наукової бібліотеки Ольга Іванівна Шанайда представляє виставку робіт академіка М. М. Паламарчука та роботи, присвячені його творчості.

Ольга Іванівна Шанайда

Зіновія Йосипівна Ірик представила на суд учасників конференції гумореску про перебування М. М. Паламарчука, М. Д. Пістуна і О. І. Шаблія на сьомому з’їзді Всесоюзного географічного товариства у Фрунзе у 1980 р.

Зіновія Йосипівна Ірик

Завершилася конференція переглядом літератури про академіка М. М. Паламарчука і фондів суспільно-географічної літератури наукової бібліотеки. Були представлені підручники та посібники із основ теорії суспільної географії М. Д. Пістуна, О. Г. Топчієва, О. І. Шаблія, література з загальної географії, економічної і соціальної географії світу та України, монографії провідних сучасних економіко-географів та соціо-географів, вибрані твори деяких російських класиків економічної і соціальної географії (І. Нікольський, Ю. Саушкін, М. Колосовський, А. Чистобаєв, М. Шаригін, Т. Калашнікова).

фото на память

 

Автор публікації: Потокій М.В., кандидат географічних наук,
доцент кафедри географії та методики її навчання
Новини