Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Литва передала Вишнівецькому палацу колекцію портретів видатних князів

За кошти Міністерства закордонних справ Литовської Республіки були зроблені фотокопії на полотні із 14 портретів, на яких зображені видатні члени родини Вишневецьких. 10 листопада 2016 p литовська сторона передала ці картини, як нашу спільну культурну спадщину та історичну пам'ять, що об'єднує Литву і Україну для подальшого експонування та зберігання у Вишнівецькому палаці, де мешкали останні представники славетного роду.

у Вишнівецькому палаці

Спільна культурно-історична спадщина України та Литви налічує тисячі артефактів, які представляють велику цінність для дослідників і поціновувачів мистецтва. Одним із об'єднуючих доказів є історія королівської родини Князів Вишневецьких. Саме тому родовід Князів Вишневецьких налічує чимало славетних представників. Зокрема, 19 червня 1669 р. Михайло Корибут Вишневецький був вибраний Польським королем і Великим Князем Литовським після правління шведської династії Вази, коли нарешті престол зайняв «свій» місцевий претендент від «П’ястів». Його предком був Корибут - онук родоначальника всієї династії Великого Князя Литовського Гедиміна, син Великого Князя Ольгерда і Уляни Тверської, який прийняв православну віру і був хрещений ім'ям Дмитра.

Литва передала Вишнівецькому палацу колекцію портретів видатних князів

Чи не найбільшою славою в Україні вкрив себе князь Дмитро Вишневецький, який на початку 1550-х років заснував замок на острові Мала Хортиця, згуртував навколо нього козаків і цим поклав початок Запорозької Січі. Саме тому його вважають першим козацьким гетьманом. У XVII - XVIII ст. Князі Вишневецькі були правлячою родиною Республіки Двох Народів (Речі Посполитої), тому невипадково на королівський престол мали амбіції і наступні представники родини Вишневецьких.

Тому не дивним є, що родина, яка дала потужних лідерів відразу чотирьом народам - українцям, білорусам, литовцям і полякам, - залишила після себе неабиякий культурно-історичний спадок. Зокрема, цілу галерею портретів, які зберігаються у музеях Литви, України, Білорусі.

галерею портретів

На виставці представлені портрети найвідоміших представників родини Князів Вишневецьких XVI-XVIII ст. Фотокопії на полотні виготовлені за кошти Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки із оригіналів, що знаходяться у музеях України, Білорусі і Литви.

Упорядник збірки портретів - доцент Історичного Факультету Вільнюського Університету др. Ґенуте Кіркєне, фотомайстер - Клаудіюс Дріскюс.

галерея портретів

Організатори виставки: Національний заповідник "Замки Тернопілля", Посольство Литовської Республіки в Україні, неурядові організації Литовської Республіки: ПО «Східноєвропейське співробітництво», ПО «Академія історичної пам'яті», за підтримки Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки та Ради Культури Литви.

на виставці

 

Автор публікації: Альтгайм Л.Б.
к.г.н., доцент кафедри географії України і туризму


Новини