Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Виїзний семінар географічного факультету за темою «Значення практичної підготовки для фаховості випускника географічного факультету»

3-4 жовтня 2015 року на базі Дзвенигородського геостаціонару, що в Борщівському районі, відбувся виїзний семінар географічного факультету за темою «Значення практичної підготовки для фаховості випускника географічного факультету». Захід був приурочений 30-річчю утворення географічного стаціонару. Справді, в жовтні 1985 року Урожайнівська сільська рада та Тернопільський педагогічний інститут підписали договір про передачу приміщення Дзвенигородської школи та прилеглої території, площею 7,2 га на баланс навчального закладу. З того часу тут проводяться практики студентів, покликані закріпити їх теоретичні знання.

Виїзний семінар географічного факультету - 2015
Учасники семінару в с. Дзвенигород

Учасники семінару виконали приємну місію за дорученням колективу географічного факультету – серед викладацького складу факультету було зібрано кошти для придбання спальних матраців, які стали незначною, але надзвичайно приємною дещицею в покращенні матеріальної бази Дзвенигородського геостаціонару. До збору коштів долучились і студенти факультету, розуміючи, що комфортні умови поживання створюються своїми руками (необхідно висловити щиру вдячність групам Г-11, Г-12, Е-13, Т-24, Г-31, Г-32, Е-33, котрі виявили ініціативу матеріальної підтримки цієї акції). Директор геостаціонару І. Ганусяк висловив вдячність за такий дарунок та задоволення від проведеної акції.

Значення практичної підготовки для фаховості випускника географічного факультету 2015
Передача спальних матраців від колективу географічного факультету

Природно, що семінар був зорієнтований на висвітлення ролі практичної підготовки для формування фахового спеціаліста. Декан факультету А. Кузишин акцентував увагу учасників заходу на утвердженні зростаючої ролі практик в світлі імплементації нового Закону України про вищу освіту.

Краєвид на р. Дністер з території географічного стаціонару
Краєвид на р. Дністер з території географічного стаціонару

Доцент кафедри географії України і туризму Я. Мариняк провів ретроспективний аналіз використання полігону Дзвенигородського стаціонару за історію його існування, а також окреслив його потенційні можливості для розвитку екологічного туризму виходячи з його розташування та традицій місцевого господарювання.

Ознайомлення з робочою програмою семінару
Ознайомлення з робочою програмою семінару

У доповіді доцента кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін Н. Стецько було підкреслено можливість ландшафтних досліджень околиць с. Дзвенигород, що може ґрунтуватись на багатому місцевому природному різноманітті. С. Задворний виокремив значущість етнокультурної складової для проведення практик в Подністерському регіоні. В багатовекторній спільній доповіді викладачів кафедри географії України і туризму Б. Пушкара та І. Рудакевича було відзначено можливості використання геостаціонару для практик студентів спеціальності «Туризм» та окреслено його положення як центру здійснення радіальних виїздів до об’єктів історико-культурного та природно-заповідного характеру.

Робочі моменти семінару
Робочі моменти семінару

Виступ доцентів кафедри географії України і туризму І. Поплавської та Н. Флінти був присвячений технології організації виробничих практик для студентів спеціальності «Туризм» та можливостям використання геостаціонару для цих навчальних цілей. Доцент кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін Н. Лісова відзначила роль польової практики з «Біології» у формуванні екологічної свідомості студентами спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

Робочі моменти семінару
Робочі моменти семінару

Доповідь директора геостаціонару І. Ганусяка супроводжувалась наглядною екскурсією, яка була покликана сформувати враження про матеріально-технічний стан бази.

У резолюції, запропонованій учасниками семінару, прийнято рішення про формування програми використання стаціонару для практичної підготовки студентів спеціальностей «Географія», «Екологія», «Туризм».

Дністровський краєвид
Дністровський краєвид


З програмою семінару можна ознайомитись за посиланням>>

Автор публікації: Кузишин А.В.

Фото: Задворного С.І.


Новини