Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Управлінська практика в магістрів-туристів: влада, бізнес, студентство

Впродовж лютого-березня 2015 року магістранти спеціальності «Туризм» проходили управлінську практику на базі Управління розвитку туристичної інфраструктури Тернопільської обласної адміністрації. Керівниками практики були викладач кафедри географії України і туризму, канд. геог. наук К.Д. Дударчук та заступник директора департаменту – начальник управління розвитку туристичної інфраструктури Н.І. Яворський.

Магістранти ознайомились із структурою управління та основними завданнями, що ставляться перед ним – спільними зусиллями громадськості, бізнесу, науки та державних органів, на основі зібраної інформації щодо туристичних можливостей області, розробити та якісно представити на Всеукраїнському та міжнародних рівнях туристичні продукти Тернопілля.

практика туристів географічного факультету ТНПУ

Під час управлінської практики були поставлені наступні завдання:
• сформувати кадастр туристичних ресурсів Тернопільської області;
• зібрати візитні картки туристичних агенцій м. Тернополя;
• сформувати перелік інтернет-джерел, які містять інформацією про туристичні ресурси Тернопільської області;
• розробити нові туристичні продукти для популяризації Тернопільської області;

10 лютого в департаменті розвитку інфраструктури, транспорту та туризму обласної державної адміністрації за ініціативи громадської ради при департаменті відбулася нарада з обговорення питань щодо розвитку туризму в Тернопільській області шляхом співпраці бізнесу, громадських організацій, студентської молоді. Громадську раду при департаменті розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА представляли її голова Володимир Бурий, Сергій Гунько та Валерій Старичков. На нараді були присутні магістранти географічного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка, які проходять практику у департаменті, а також керівники туристичних підприємств області.

За результатами обговорення магістрантам було запропоновано напрацювати пропозиції турпродуктів за такими темами:
1. Загадкові місця галицької магії;
2. Гетманські столиці польських королів на Тернопільщині
3. Велотури.

Представляючи свої творчі проекти, студенти мали продемонстрували свої перші професійні успіхи, показавши результати власних досліджень, а також відпрацювати практичні навички у розробленні турпродукту. «У такий спосіб ми прагнемо заохотити креативну молодь до розкриття її творчого потенціалу, допомогти їй у формуванні сучасного мислення та професійної компетентності, долучитись до підготовки каталогу туристичних ресурсів Тернопільщини та запропонувати нові підходи до формування цікавих та конкурентоздатних туристичних продуктів» – на завершення зустрічі зазначив Н.Яворський. Всі пропозиції, ідеї будуть проаналізовані і після доопрацювання взяті туроператорами для апробації та пропозиції туристам.

17 березня в приміщенні облдержадміністрації відбулася зустріч із студентами-магістрами географічного факультету ТНПУ ім. Гнатюка, які проходили практику в департаменті розвитку інфраструктури, транспорту та туризму облдержадміністрації. На основі матеріалів, наданих управлінням розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму облдержадміністрації, а також власних напрацювань магістранти спеціальності «Туризм» Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка під науковим керівництвом викладача кафедри географії і туризму Дударчук Катерини Дмитрівни розробили кадастр туристичних ресурсів районів Тернопільської області. Окрім того, студенти провели презентацію розроблених ними 5-ти туристичних продуктів.

практика туристів географічного факультету ТНПУ

Першою свою роботу під назвою «Файні Тернопільські ночі» представила Уляна Гаврада, яка працювала разом з Оленою Бабін і Зоряною Хрін. Головна родзинка турпродукту – показати Тернопіль вечірній у світлі вуличних ліхтарів. Програмою туру передбачається відвідати ресторан «Старий млин», зокрема побувавши на екскурсії музеї самогоноваріння, аналогів якому немає в Україні, оглянути картинну галерею, спробувати вино у винній крамниці в ресторан-барі «Бункермуз». Наступний об’єкт показу – перший в Україні екологічний ресторан-пивоваріння «Ковчег», який є справжнім витвором ландшафтного мистецтва, прогулянка набережною Тернопільського ставу, де можна зайти на острів кохання. Автори розробленого туру також подали ідею щодо прогулянки містом на конях чи бричках, які підкреслять романтичну атмосферу Тернополя вечірнього.

практика в магістрів-туристів: влада, бізнес, студентство географічного факультету ТНПУ

Тарас Черешнюк, Ганна Савченко та Ігор Федоруца запропонували тур «Слідами Богдана Хмельницького», історичний шлях якого тісно перетинався з нашим краєм. Тур розрахований на два дні, що включає відвідання історичних пам’яток міст Збаража – Збаразький замок, краєзнавчий музей, Кременця –руїни замку, краєзнавчий музей, козацький цвинтар XVII ст., Богданова капличка, козацький курган, музей Зборівської битви, пам’ятник Богдану Хмельницькому у Зборові.

Управління розвитку туристичної інфраструктури Тернопільської обласної адміністрації

«Pleasure by bike» – велотур, який розробили Володимир Пиняга і Надія Сюсяйло, розрахований на 5 днів. Він є дуже економним в плані фінансів, адже не включає в себе послуги автотранспорту та проживання. Автори представили картографічну схему маршруту та провели віртуальну екскурсію.

«Храмами Підгаєччини» – тур для школярів чи пластунів, над яким працювали Святослав Павлишин та Микола Щур. Дуже вдалий вибір теми та маршруту для промоції самого району, який вважається найдепресивнішим в області.

Загалом програма практики була виконана, поставлені завдання знайшли своє відображення в звіті та туристичних розробках, підготовлених магістрантами. Як підсумок також було підготовлено газету (посилання).

Пропонуємо Вам газету-звіт нашої практики
(для збільшення натисніть по зображенні):

Управлінська практика в магістрів-туристів: влада, бізнес, студентство

Уляна Гаврада, магістрант географічного факультету

Новини