Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Міжнародна науково-практична конференція до 25-річчя географічного факультету

21- 23 травня 2015 р. на базі географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету відбулась міжнародна науково-практична конференція «Географія, екологія, туризм: теорія, методологія, практика», приурочена 25-річчю заснування географічного факультету. Конференція викликала серйозне зацікавлення з боку вітчизняних та закордонних науковців. Для публікації матеріалів було заявлено понад 190 учасників з понад 50 провідних наукових та навчальних установ України, Польщі, Румунії, Казахстану. Окрім того безпосередню участь в конференції взяли майже 60 науковців в галузі географії, екології та туризму.

конференція до 25 років географічного факультету ТНПУ
 
Урочисте відкриття конференції

 В роботі конференції було визначено ряд ключових напрямків. У секції «Актуальні питання фізичної та суспільної географії» було розглянуто питання історико-географічних досліджень, актуальні проблеми фізико-географічних досліджень, регіональне та антропогенне ландшафтознавство, суспільно-географічні дослідження країн і регіонів, проблеми сучасної картографії та ГІС-технологій, особливості географічної освіти та сучасні тенденції в методиці навчання географії у вищих і загальноосвітніх навчальних закладах. У секції «Дослідження регіональних екологічних проблем та охорони природи» були заслухані доповіді з теорії і практики природокористування в умовах сталого розвитку, проблем екологічної освіти і науки для сталого розвитку, сучасних підходів до збереження і відновлення природних систем. Окремо розглядались «Теоретичні та прикладні аспекти розвитку туризму», де основний дискурс розгорнувся навколо теоретичних засад рекреаційної географії та туризму, туристично-рекреаційних ресурсів та їх використання, проблем розвитку внутрішнього і міжнародного туризму в Україні, регіональні рекреаційно-туристичні дослідження та організація краєзнавчо-туристичної роботи в навчальних закладах. В ході секційних засідань спостерігалась дискусія з поміркованою полемікою та наявність конструктивних пропозицій, що призвело до вироблення ухвали конференції.

конференція до 25 років географічного факультету ТНПУ
  Пленарне засідання конференції

До безпосередньої участі в конференції були залучені науковці з Інституту географії АН України, а також Київського університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Львівського національного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Східноєвропейського національного університету імені Лесі України, Ужгородського національного університету, Кам’янець-Подільського національного університет імені Івана Огієнка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Одеського національного університету імені Іллі Мечникова, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Криворізького національного університету, Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола (м. Тернопіль), Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Ойцовського парку народового (Республіка Польща), Інституту географії Республіки Польща, Сучавського університету Штефан чел Маре (Румунія). Колектив факультету висловлює найщиріші слова подяки всім учасникам наукового форуму за виявлений інтерес до проблематики конференції.

конференція до 25 років географічного факультету
Спільне фото учасників конференції

Успішно пройшла і виїзна частина конференції за маршрутом Тернопіль – Бучач – Рукомиш – Микулинці – Тернопіль. Познайомившись з історичною частиною Бучача, учасники конференції відвідали скельний монастир в Рукомиші та одне з провідних підприємств пивобезалкогольної галузі України – Микулинецький пивзавод. Таким чином учасники заходу зуміли оцінити історико-туристичні ресурси області та ознайомитись з функціонуванням її господарства.

 виїзна частина конференції за маршрутом Тернопіль – Бучач – Рукомиш – Микулинці – Тернопіль
Виїзна частина конференції (Монастир оо. Василіан, м. Бучач)

Підсумком конференції стало видання збірника матеріалів та прийняття ухвали конференції. Слід зауважити, що дана конференція не просто було приурочена ювілею факультету, а це була 25 конференція, проведена на його базі, тобто традиції наукових форумів є відмінною рисою факультету. Захід такого масштабу був корисним як для учасників, так і для її організаторів та вкотре підкреслив необхідність регулярного спілкування в подібному форматі.

 

Новини