Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події


Професору Йосипу Свинку - 80


2 жовтня 2014 р. видатному тернопільському ученому, природодосліднику, педагогу, громадському діячеві виповнилося 80 років.

Йосипу Свинку - 80

На святковому зібранні в Тернопільському педагогічному університеті ювіляра вітали керівництво вузу, друзі і колеги з інших вишів, з інших міст України, перші студенти, чиновники, колеги, студенти.

Йосипу Свинку - 80

- Йосип Михайлович – знакова особистість не лише для університету, а й для міста і України, - зазначив у вітальному слові завідувач кафедри географії, професор Мирослав Сивий.

Йосипу Свинку - 80

– Він стояв біля основ зародження в області географічної спеціальності, освіти, науки – створив кафедру географії у Тернополі, працівників якої збирав зі всієї України. Є засновником природоохоронної справи в області.

Йосипу Свинку - 80

Також він є ініціатором створення обласного відділення географічного товариства. Це те, чим він увійшов в історію університету, області, України.

Йосипу Свинку - 80

Великим внеском Йосипа Свинка в географічну науку є реєстрація і взяття на облік геологічних пам’яток природи Тернопільщини. Він є одним із ініціаторів створення заповідників Медобори і „Дністровський каньйон”.

Йосипу Свинку - 80

Йосип Свинко чимало цікавиться історією. Зокрема, він дослідив внесок західноукраїнських вчених геологів і географів у вивчення рідного краю.

Йосипу Свинку - 80

Він повернув із забуття імена географів Івана Теслі та Володимира Кубійовича, природодослідника Миколи Мельника та інших. Також професор Свинко видав книгу спогадів про переселенців, про ОУН-УПА, про рідне село.

Йосипу Свинку - 80

Зараз готує ще одну монографію про історію рідного села Ямна Долішня. Багато уваги приділяє природоохоронній роботі.

Йосипу Свинку - 80

Впродовж чисельних експедицій пан Свинко зібрав унікальну колекцію мінералів, скам’янілих утворів, які стали основою організованого ним геологічного музею в університеті. Багато років він поповнював цю колекцію зразками з різних куточків України і світу.

Йосипу Свинку - 80

Останніми роками пан Свинко цікавиться травертиновими утворами вздовж Дністра і видає альбоми на цю тематику.

Йосипу Свинку - 80

Йосипу Свинку - 80

Йосипу Свинку - 80

 

За матеріалами сайту: 20 хвилин

Фото Гулика С.В.

Новини