Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події

Географи на Наукових пікніках “Scientific Fun”/2014

Географічний факультет долучився до проведення у Тернополі 7 вересня 2014, на Театральному майдані Другого Наукового пікніка “Scientific Fun”. Його мета – популяризація наук простим і водночас незвичним для нашого суспільства способом: кожен охочий міг власноруч провести експеримент в імпровізований лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою.

Завдяки старанням та безпосередній участі доцента кафедри геокології та методики викладання екологічних дисциплін Лісової Н.О., асистента кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін Гінзули М.Я., викладачів кафедри географії та методики її навчання Пушкара О.І. та Гавришка Б.Б. було розроблено низку експериментів та дослідів, що наочно дозволяли оцінити доступність наукового пізнання. Студенти напрямку підготовки «Екологія»  І. Кузик, К. Мнюх, Ю. Дідюк, М. Музика, Т. Кордиш, О. Підкуймуха, І. Кодлюк своїми експериментами продемонстрували, що Україні необхідна здорова нація, а правильне та якісне харчування - запорука здоров’я, тому екологи перевіряли на якість продукти харчування, які можна придбати у супермаркетах та на ринку Тернополя. В «піддослідний» перелік потрапили молоко, масло, чай, шоколад, кавун. До усіх дослідів залучались глядачі, які самі могли повторити експерименти у домашніх умовах, оскільки вони були абсолютно безпечні та ґрунтувались на підручних засобах – вода, йод, спирт. Також були представлені рецепти та зразки натуральної косметики, які можна приготувати в домашніх умовах. Було запропоновано простий спосіб перевірки організму людини на дефіцит йоду. Загалом, екологи отримали задоволення від проведеного дійства, оскільки донесли інформацію до громадськості: як простими методами можна вберегти себе від фальсифікату та покращити якість життя.

географи на наукових пікніках Scientific Fun

Цікавість викликала бажання спробувати себе у картографуванні – усім бажаючим запропонували навчитися формувати навички з сучасного, але широкодоступного, комп’ютерного забезпечення для створення картографічних творів.

Заходи подібного типу позитивно позначаються на формуванні сучасного уявлення про науку та її роль у житті пересічної людини. Географи Тернопільського національного педагогічного університету надзвичайно раді, що змогли долучитися до такої просвітницької ідеї.


Автори публікації: Н.О. Лісова, М.Я. Гінзула

Новини