Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події


Міжнародна науково-практична конференція на географічному факультеті ТНПУ імені В. Гнатюка  

15 жовтня 2020 року на географічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулась ІІ-а міжнародна наукова практична конференція «Міждисциплінарні інтеграційні процеси у системі географічної, туризмологічної та екологічної науки». Конференція була приурочена 30-ліття утворення географічного факультету. Партнерами (співорганізаторами) наукового форуму стали Українське географічне товариство, а також Пряшівський університет (Словаччина) та Економічний університет в Катовіцах (Польща).

Міжнародна науково-практична конференція на географічному факультеті

Виходячи із сучасної епідеміологічної ситуації конференція проводилася в дистанційному форматі, але викликала непідробний інтерес серед учасників – в її онлайновій частині взяло участь понад 50 учасників, а загалом дописи для публікації надійшли від понад 100 учасників. Досить широкою була географія тих, хто взяв участь в науковому формі. Крім згаданих закордонних учасників також участь брали науковці з Ченстоховського технологічного університет (Польща), Університету МатеяБ’яли, Банська Бистриця (Словаччина). Ще ширшим було представництво вітчизняних закладів освіти та науково-дослідних установ – Інститут географії НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університетімені Юрія Федьковича, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Державний університет «Житомирська Політехніка», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола. Традиційно чисельним було представництво господарів конференції. Стараннями учасників від всіх згаданих установ була прекрасна можливість доступної на сьогодні форми спілкування в фаховому колі з актуальних питань в сфері географії, екології, туризмології та Наук про Землю.

Міжнародна науково-практична конференція на географічному факультеті

Виступ Ректора університету

Окрему частину пленарного засідання було присвячено пам’яті Президента українського географічного товариства, декана географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора економічних наук, професора, академіка Національної Академії педагогічних наук України, академіка Академії наук вищої освіти України і вихідця з Тернопільщини Ярослава Богдановича Олійника (слово-спомин проголосив завідувач кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костянтин Мезенцев).

Міжнародна науково-практична конференція на географічному факультеті

На спомин академіка Ярослава Олійника

Проблематика доповідей була об’єднана в кілька панельних напрямків – основні тенденції інтеграційних процесів в еколого-географічних дослідженнях;актуальні питання в сфері наук про Землю; суспільно-географічні та природничо-географічні дослідження територіального розвитку (прикладний та теоретичний аспект); туризмологічні студії в сучасному науковому просторі; навчання географії та екології у часи викликів, його внесок у формування громадянського суспільства. Серед доповідей були також наукові розвідки щодо впливу світової пандемії на просторові процеси. Загалом, доповіді відзначалися актуальністю дослідження та високим рівнем наукового обґрунтування.

Міжнародна науково-практична конференція на географічному факультеті

Робочі моменти конференції

Міжнародна науково-практична конференція на географічному факультеті

З доповіді словацьких колег

Дуже раді, що географічний факультет Тернопільського національногопедагогічногоуніверситету став майданчиком для наукових дискусій та можливістю встановлення нових контактів та пошуку партнерів для наукових вишукувань.


 
Автор публікації: Поплавська І.В.
доцент кафедри географії України і туризмуНовини