Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  події


День відкритих дверей на географічному факультеті. Геологічний музей

В День відкритих дверей географічного факультету-2020 в оновленому відеоформаті географічний факультет презентував одну із своїх цікавинок – геологічний музей.

Геологічний музей – своєрідна візитна картка географічного факультету. Засновником музею був професор Й. М. Свинко. Нині його завідувачем є доц. П.М. Дем’янчук. У ньому зібрані зразки мінералів, гірських порід та палеонтологічних знахідок з різних регіонів України та значної частини Євразійського простору. На сьогодні музей використовується для навчальних цілей при викладанні геології. Окрім того – це безцінне місце для екскурсій учнівської молоді.

Музей поділений на відділи: історія розвитку планети, кристалографія, мінералогія, петрографія, палеонтологія та інші. Серед «найцінніших» експонатів музею вирізняється зразок кальциту з Овруча, з якого й розпочався музей. Милують око красиві скупчення кубічних кристалів піриту, друзи сірки, аметисту та піщанистого кальциту. На території Тернопілля знаходяться великі поклади гіпсу. У нашому музеї можна побачити декілька різновидів гіпсу: крупнокристалічний, прихованокристалічний, пластинчастий тощо.

Серед гірських порід вирізняються вітрини із травертинами та із кременями. Привертають увагу коралові вапняки.

Гордість нашого музею – колекція напівдорогоцінного каміння, зокрема агатів.

У відділі «Палеонтологія» можна побачити колекцію викопної фауни та флори від кембрію до сучасності. Найцікавішими є відбитки псилофітів, скам’янілостей трилобітів та амонітів. Досить велика колекція молюсків та брахіопод.

Пропоноване відео є яскравою ілюстрацією цінності та неповторності нашого музею.


Після закінчення карантину чекаємо всіх на екскурсію у геологічному музеї географічного факультету ТНПУ.

 
Автор публікації: Гавришок Б. Б.,
викладач кафедри географії та методики її навчання


Новини