Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна газета "Мапа" випуск 3 (2008 р.)

 

Цікавеньке про студентство…

На сьогоднішній день студент, мабуть, один з незвичайних представників людства. Його зростання і розвиток не такі, як раніше. Кількість студентів у всьому світі на сьогоднішній день перевищує 85 млн. Адже якісь 700 років тому їх було всього декілька тисяч.
 
цікаво про студентів

Як свідчить історія, до XI-XII століть в Європі панувала майже «поголовна» неписьменність.

Треба сказати, що стати студентом було набагато простіше, ніж зараз. Вступні іспити були відсутні, досить було докластися університетським властям, а потім записатися до якого-небудь викладача в його школу і заплатити вступний внесок. У кожного викладача в середньому було 25 студентів. А обмеження по кількості викладачів ніхто не ставив: головне, аби ти заплатив. Стосунки між учнем і вчителем були тісніші: магістр був як би наставником, він стежив за поведінкою і успіхами на науковому терені. Студенти були різні: ті, хто по бідніший, часто наймалися до багатшим або жебрачили на вулицях (що не вважалося негожим, і навіть було складено зведення «правив» по цьому роду занять).

Звичайно, існували університети, призначені для багатих студентів. Жили вони завжди при університеті, але тут спеціально відводилося місце для рабів і прислуги. Проте основну масу студентства складали вихідці з середніх шарів суспільства: діти торговців, ремісників, лікарів, юристів і вчителів. Навчання було єдиним способом пробити собі дорогу, тому багато хто прагнув здобути освіту у найкваліфікованіших викладачів.

Цікавий той факт, що лише чотири студенти з десяти закінчували навчання, а отримував вчену міру всього лише один. Випускник міг стати священнослужителем, правознавцем, лікарем або ученим.

Навчальний рік починався першого жовтня і тривав до червня, уриваючись багаточисельними святами.

А що стосується канікул, та поява їх в університетському житті мало сувору причину – чуму. Саме вона кожне літо викошувала значну частину міського населення Європи, і, аби хоч в якійсь мірі уникнути епідемії, магістри придумали канікули.

Відповідальна за інформацію - Музика Оля

Новини