Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна конференції

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ-СЕМІНАР “ТУРИСТИЧНІ РЕСУРСИ ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ” (ТЕРНОПІЛЬ – ЗАЛІЩИКИ, 9-10 ГРУДНЯ 2011 РОКУ)

Науково-практична конференція-семінар була проведена в рамках проекту “Туристично-рекреаційний кластер “Дністровський каньйон” за підтримки Державного фонду сприяння самоврядуванню в Україні. Її організаторами були: відділ промоції та зовнішніх зв’язків області апарату Тернопільської обласної ради, Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр”, Заліщицька міська рада, Заліщицька районна державна адміністрація, Заліщицька районна рада, кафедра географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Це вже другий подібний захід з окресленої тематики, перший – Міжнародна науково-практична конференція “Дністровський каньйон – унікальна територія туризму” – відбувся у травні 2009 р. в Тернополі.

На нинішню конференцію було надіслано 64 доповіді від 103 авторів, які представляли 8 установ і 21 заклад із різних наукових центрів України. Більшість авторів – викладачі і аспіранти ВНЗ України, а також наукові працівники національних заповідників, керівники туристичних підприємств і управлінь, працівники музеїв.

У конференції взяли участь вчені Київського, Чернівецького, Прикарпатського, Волинського, Кам’янець-Подільського національних університетів, Тернопільського, Вінницького, Уманського педагогічних університетів, Хмельницького кооперативно-індустріального інституту, національних заповідників “Замки Тернопілля” (м. Збараж) і “Подільські Товтри” (м. Кам’янець-Подільський), представники Тернопільської обласної ради і облдержадміністрації, туристичних фірм.

Конференція відбулася у приміщенні Заліщицької районної ради. Її привітали представники міста та району.

конференція туристичні ресурси 2011

Учасники конференції у приміщенні Заліщицької районної ради
 

Із інформацією про минуле і сьогодення туризму у м. Заліщики виступили міський голова В. Бенев’ят і начальник управління розвитку туризму у районі О. Безушко. Вони відзначили, що вже з 1 січня 2012 р. у місті починає функціонувати адміністрація НП “Дністровський каньйон”, перед якою стоїть завдання всебічно вивчити можливості використання рекреаційних ресурсів регіону, повернути місту Заліщики функції оздоровчо-відпочинкового центру всеукраїнського значення.


Із доповіддю про створення туристичного кластеру Дністровський каньйон” виступила директор Комунального підприємства Тернопільської обласної ради Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр”, керівник проекту Туристично-рекреаційний кластер Дністровський каньйон” Л. Римар. Вона наголосила на необхідності детальної оцінки туристичних об’єктів у регіоні і створення Концепції розвитку туризму у Придністер’ї. Це також відзначила завідувач кафедри географії України і туризму ТНПУ О. Заставецька. Працівники цієї кафедри вже створили туристичну карту регіону, здійснили інвентаризацію туристичних об’єктів Монастириського, Заліщицького, Борщівського і Бучацького районів, які належать до Придністер’я. При цьому виявлено багато об’єктів, які ще не включено до туристичних маршрутів, визначено можливості для наукового, сакрального, спортивного (водного, спелеологічного), археологічного, замкового та інших видів туризму.


На конференції-семінарі обговорювалися питання оцінки природно-ресурсного і історико-культурного рекреаційного потенціалу Придністер’я, особливостей розвитку інфраструктури та різних видів туризму в регіоні, організаційних (правових, територіальних) аспектів створення національного парку “Дністровський каньйон” і розвитку в ньому туризму тощо. Особливе зацікавлення викликала доповідь викладача ЛНУ ім. І. Франка Ю. Зінька про створення геопарку “Дністровський каньйон” на основі об’єднання національних парків “Дністровський каньйон”, “Подільські Товтри” і Хотинського, Дністровського регіонального ландшафтного парку.


Професор Вінницького педагогічного університету Г. Денисик наголосив, що НП “Дністровський каньйон” – це парк ландшафтного типу, тому для туризму важливо використовувати не тільки природні, але й антропогенні ландшафти (в т. ч. сільськогосподарські, садові та ін.).


У доповідях О. Заставецької (ТНПУ), В. Круля, П. Сухого, М. Проскурняка та ін. (ЧНУ), С. Підмогильного (ТОВ Турагенція „Terra Incognita”, м. Київ), Г. Головко, К. Дударчук, П. Дем’янчука (ТНПУ), В. Щавінського, А. Вільчинського (Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр”) йшла мова про ефективне використання рекреаційних ресурсів Дністровського каньйону, розробку нових туристичних маршрутів.


Про розвиток різноманітних видів туризму в Придністер’ї доповідали О. Бордун (ЛНУ), О. Степаненко, Я. Скрипник (ЧНУ), О. Хребтієвський (ЛНУ), В. Мисько (КПНУ), О. Фіткайло, І. Рудакевич (ТНПУ) та ін.


Про організацію пошукової науково-краєзнавчої роботи у школах, що проводиться в рамках історико-географічної експедиції учнівської молоді “Історія міст і сіл”, доповів М. Фалінський, завідувач науково-краєзнавчим відділом Тернопільського центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (під його керівництвом діти області вишили карти Тернопільської області, ними були прикрашені стіни вестибулю Заліщицької районної ради).


На конференції прозвучали також доповіді Г. Байрак (ЛНУ) та В. Ханаса (ТМО „Нівроку”), в яких розкривалися проблеми інновацій у туристичній галузі регіону.


конференція з туризму
У Дністровському каньйоні

 Учасники конференції ознайомились з туристичними об’єктами каньйону і Придністерського Поділля під час екскурсії від Заліщик до Тернополя. Були оглянуті об’єкти міста Заліщики, сіл Хрещатик, Товсте, Устечко (майбутній центр водного туризму), Нирків (Джуринський водоспад, руїни Червоногородського замку і костелу, дитячий табір “Ромашка”), старовинних міст Чортків, Теребовля та селища Микулинці.

На конференції були прийняті такі рішення:

1. Здійснити всебічну інвентаризацію всіх рекреаційних об’єктів Придністер’я.

2. Рекомендувати вченим ВНЗ, які брали участь у конференції, здійснити комплексну характеристику природних і антропогенних комплексів Придністер’я з метою визначення найбільш ефективних напрямів природокористування, в т. ч. і туристичного.

3. Розробити концепцію розвитку туризму у НП “Дністровський каньйон” (силами ВНЗ і Комунального підприємства Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр”).

4. Забезпечити широке інформаційне забезпечення туристичних об’єктів регіону (путівники, вказівники, експозиції в музеях та ін.).

5. Встановити рейтинг об’єктів для інвестування, визначити об’єкти для першочергового вкладення коштів.

6. Вирішувати проблеми створення об’єктів екомережі паралельно з проблемами розвитку туризму.

7. Розвивати ідею кластеру як об’єднання в єдине ціле окремих елементів туристичної інфраструктури з метою взаємодії та допомоги для реалізації стратегії розвитку туризму на Тернопіллі.

8. Впроваджувати нові технології у сфері лікувально-оздоровчих та туристичних послуг, що випродуковані в мережі навчальних закладів та науково-дослідних установ медико-соціального спрямування (ТНПУ, ТМУ,ТНТУ, ТІСІТ та ін.).

9. Визначити як один з напрямів спеціалізації туризму в регіоні оздоровчо-відпочинковий туризм.

За матеріалами наукових доповідей видано збірник праць учасників конференції.

Автор публікації - Заставецька О. В.
 

Новини