Факультет


Структура


Наукова робота


Навчальна робота


Виховна робота

Практики та експедиції


Студентам
Абітурієнтам
Випускники

Форум

Файли


Події

Фото тижня

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка>>

Географічний факультет

 


головна  відео


В ТНПУ ім. В.Гнатюка запрошують шанувальників геології


Рештки мамонта, який блукав по Шумському району, щелепи акули та клешні крабів, які плавали в водоймах Поділля сотні мільйонів років тому і ще близько двох тисяч експонатів зібрано в геологічному музеї географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Йосип Свинко, засновник геологічного музею: «Я почав з того, що вивчив програми вузівські, програми шкільні і все те, що називалося гірською породою або мінералом я зібрав все те, що зустрічається в шкільних і вузівських підручниках. Якщо навіть не було зразка, я писав етикетку, ставив і намагався той зразок отримати».

Історія збору експонатів музею має дуже цікаву історію, каже його засновник.

Йосип Свинко, засновник геологічного музею: «Ми зібрали зразки з України, ми зібрали зразки з колишнього союзу. З союзу ми збирали таким чином, адже не всюди можна поїхати, там де я не міг досягнути, куди я не міг поїхати, то мої колеги-геологи працювали в різних місцях: в Якутії, в Середній Азії, на Кольському півострові в різних місцях і ми по дружніх відносинах присилали, передавали».

Геологічний музей виконує навчальну функцію. Саме тут студенти мають змогу вивчати скам’янілі породи, яких в музеї є чимало. Йосип Свинко, засновник геологічного музею: «На даний час зразків є достатньо, причому в кількох різновидах. Якщо йде мова про флори, то є сім різновидностей, залізні руди по п’ять, навіть більше різновидностей з різних кінців. Вони в нас розкладені по класифікації так, як вивчають студенти».

Засновник геологічного музею запрошує на екскурсії всіх тих, хто цікавиться історією і бажає знати більше про історію Тернопільщини, що відображена на скам’янілостях.

 

Джерело: intb.te.ua

Новини